Інтерес до теплових насосів зріс у порівнянні з минулим роком удвічі, а виробники та імпортери підрахували, що їм є роботи на десять років. Терміни поставки в середньому складають від шести до 12 місяців. Про це повідомили представники компанії на будівельному ярмарку For Arch у празьких Летнянах.
«Інтерес до теплових насосів подвоївся в порівнянні з минулим роком», – сказала Даніела Халоупкова з відділу маркетингу DZ Dražice. Високий попит також означає різні терміни доставки – вони імпортуються в Dražice і складають до 12 місяців.
Energetický Holding Malina (EHM), заснована цього року, також обіцяє монтаж протягом шести місяців,виробляючи власні насоси в Китаї. Комерційний директор компанії Йозеф Партика сказав, що цього року вони вже виконали 1000 інсталяцій, наразі близько 4000 замовлень і очікують загалом 7000 на рік.
«Потенціал ринку величезний, тому ми разом з CTU навчаємо торгових представників», — зазначив Партика. За даними EHM, середня ціна теплового насоса при використанні субсидії становить 210 000 крон, тоді як субсидія в програмі субсидій New Green Savings становить приблизно 100 000 крон.
За інформацією з ринку, деякі продавці не приймають замовлення і тому розширюють виробництво. Компанія PZP Heating нещодавно відкрила виробничий цех в Опочно з потужністю до 20 000 блоків на рік. На даний момент поставки заплановані на травень і червень наступного року. «Інтерес зріс у п’ять разів по всій Європі, а також існує величезний попит на промислові будівлі, житлові комплекси та дитячі садки», – сказав торговий представник Їржі Главка.
Наприклад, компанія Profimateríál.cz заявляє, що має продукцію на складі. «Я прокидаюся вночі зі страхом, що чогось не станеться, і замовляю. Ми встигли зробити попередні запаси», — сказав Радован Душатко, який імпортує насоси зі Швеції. Він додав, що проблема в монтажних бригадах, тому вони за допомогою інструкцій намагаються навчити людей монтувати самостійно. «Їм потрібен електрик для професійної електропроводки, і ми їх навчимо. З іншими можна впоратися», — сказав Душатко.
Partika z Malina не рекомендує самодопомоги та зазначає, що клієнти можуть не отримати субсидій, які можуть досягати 100 000 крон, і вони також не матимуть гарантії на встановлення. Термін служби насосного компресора становить близько десяти років, і, за словами Душатека, будуть заміни та ремонти. «Бум відразу не пройде, робота точно є на десять років», – оцінив він.
В даний час насоси ідеально поєднуються з установкою фотоелектричних панелей, оскільки вони заощаджують більше енергії, і в той же час клієнти можуть отримати вищі субсидії. За словами Партики з Малина, фотоелектрика все ще має великий потенціал в країні. Наприклад, панелі встановлюватимуть на відкритих паркінгах у торгових центрах, що, в тому числі, вирішить їх покрівлю та водночас енергетичну самодостатність.
За даними Асоціації з використання теплових насосів (AVTČ), найбільш поширеним у Чехії є тепловий насос повітря-вода, який використовує навколишнє повітря як джерело тепла. Другим за поширеністю типом є насоси «земля-вода», які використовують землю як джерело тепла великого об’єму.