Такі заходи, як мінімізація тепловтрат за допомогою утеплення будинків, встановлення дверей та вікон, ефективного проектування вентиляції, по суті, не здатні істотно знизити витрати на опалення приватного будинку. У цьому допомагають альтернативні джерела тепла. Вони ефективно знизять ресурсовитрати на опалення заміського будинку і, в той же час, є екологічно безпечними.
Тепловий насос, що поєднується з системою “тепла підлога”, допоможе зменшити витрати на опалення приміщень і покращити ефективність роботи системи опалення. Сьогодні це популярний захід, до якого вдається все більше людей.
Тепловий насос в Україні став використовуватися відносно недавно. Його надійність, доцільність і ефективність вже перевірені і не викликають жодних сумнівів. Інженерна компанія «ІВІК» займається проектуванням і виробництвом обладнання, а також обслуговуванням такого устаткування і вже встигла завоювати суспільне визнання.
Тепловий насос має ряд переваг, які і роблять його популярним рішенням для покращення системи опалення:
Працює круглий рік, в тому числі, влітку, як кондиціонер.
Витрати на такий тип опалення значно нижчі, ніж на традиційну систему опалення.
Відсутні шкідливі для навколишнього середовища викиди.
Є безпечним.
На 80% використовує енергію, взяту з навколишнього середовища.
За принципом роботи тепловий насос можна порівняти з побутовим холодильником, функціонуючим в режимі обігріву. Влітку обладнання працює на охолодження в точності як кондиціонер.
Класифікація теплових насосів.
За джерелами тепла можна виділити кілька типів теплових насосів:
«Земляний вертикальний колектор» (закритого циклу). У цій системі джерелом тепла служить земля. На 15-метровій глибині температура становить від +10 до + 12 ℃. Щоб мати можливість використовувати такий вид енергії, виробляють буріння свердловин з наступним розрахунком: 1 метр прирівнюється 60 Вт тепла. Виходить, що необхідно близько 50-60 метрів глибини. Теплоносій циркулює по трубах і забирає від землі тепло.
«Земляний горизонтальний колектор» (закритого циклу). Ця система має велику площу, ніж вертикальна. Колектор розміщується на глибині 1,5 метра в грунті. Якщо, наприклад, загальна площа приватного будинку становить вище 200 м², то для облаштування колектора знадобитися 500 м ² грунту. Між трубками носія потрібно витримати відстань мінімум 1,2 м.
«Грунтові води» (відкритого циклу). Як джерело тепла виступають грунтові води. Їх температура протягом всього року залишається незмінною. Вода що надходить на теплообмінник зі свердловини проходить охолодження і скидається в сусідню свердловину. Циркуляція не знижується і не порушується за рахунок природної вентиляції. Така вода може бути повноцінним джерелом водопостачання приватного будинку.
«Водойма» (закритого циклу). На потрібну глибину дна водойми опускають колектор. Тепло, що циркулює по трубах, забирається теплоносієм. Ключовий момент, що враховується при монтажі, – вибір відстані від опалювальної будівлі до водойми (вона повинна бути не більше 100 м). Також враховуються глибина водойми, обсяг і її площа.
Основні переваги подібної системи – простота монтажу і доступна вартість.