Теплові насоси, що працюють від безкоштовних природних носіїв, допомагають істотно скоротити витрати на опалення. Можна сміливо стверджувати, що такий підхід є чудовою альтернативою традиційному опаленню.
Електрика – це джерело енергії. Щоб отримати 1 кВт теплової енергії, буде потрібно для цього витратити 200-250 кВт електроенергії. Виходить, що для забезпечення гарячого водопостачання та опалення в будинку площею 100 м² буде необхідний тепловий насос, потужність якого становить 2,5 кВт.
Такий тепловий насос, що функціонує за принципом «повітря-вода», отримує теплову енергію з самого повітря. Коли через випарники за допомогою вентиляторів проходить повітря, здійснюється вилучення тепла. Уже охолоджене повітря витягується назад.
На що звернути увагу при виборі теплового насоса?
Врахуйте енергетичний стан будинку.
Подбайте про повноцінну теплоізоляції будинку.
Вірно розрахуйте параметри, потрібні для установки теплового насоса. Як низька, так і висока потужність обладнання сприятиме його неефективній роботі.
Цикл функціонування теплового насоса «повітря-вода»
Потужний вентилятор, наявний в теплових насосах, забирає повітря. Коли це повітря контактує з випарником, в якому циркулює по змійовику фреон, холодоагент нагрівається. В результаті він випаровується і переміщається в компресор. У ньому холодоагент стискується, нагрівається до позначки 75 ℃, а потім надходить в конденсатор. Тут він стає рідким і віддає опалювальній системі своє тепло. У рідкому ж стані холодоагент направляеться у випарник і під впливом зовнішнього повітря нагрівається. Такий цикл функціонування відбувається знову і знову.
Установка теплового насоса
Монтаж даного обладнання не потребує попередніх бурових або землекопних роботах. Встановлення теплових насосів проводиться на відстані 2-20 метрів від житлового будинку. При цьому необхідно знайти місце, яке буде добре продуватися. Також не потрібно турбуватися про спорудження теплообмінника для зовнішнього контуру.
Щоб встановити тепловий насос, потрібно тільки два невеликих за розміром канали, необхідних для забору і повернення повітря. Для цього укладається два трубопроводи, які утеплюються. Є окремі моделі насосів, для яких не потрібні такі трубопроводи.
Не варто включати такі насоси, якщо температура повітря нижче -7 ℃. Зазначене обладнання рекомендують використовувати не з традиційними видами радіаторів, а з тими різновидами опалення, які не потребують нагріванні теплоносія до високих температур. В цьому випадку підійдуть радіатори великої площі, «повітряне опалення», «тепла підлога».